Biologiczny test na zdradę – zrób to sam

Na rynku pojawiły się oferty usług polegających na ekspertyzach dostarczonego materiału biologicznego pod kątem detektywistycznymi. Naturalnie badanie polega tylko na potwierdzeniu obecności określonych związków chemicznych w próbce i ocenie ich zgodności lub niezgodności z materiałem porównawczym (takim materiałem, który z całą pewnością pochodzi od określonej osoby). Klient zatem sam wyciąga sobie wnioski z wyniku takiej ekspertyzy.

Takie badanie w pewnej części przypadków wystarczy, aby samodzielnie zebrać dowody zdrady partnera w oparciu np. o ślady biologiczne (nasienie, płyny ustrojowe, włosy, naskórek) pozostawione na jego bieliźnie lub innych częściach garderoby. Trzeba jedynie dysponować sterylnymi narzędziami do poboru materiału i nie dopuścić do kontaminacji (zanieczyszczenia innym materiałem genetycznym) próbki podczas poboru oraz transportu do laboratorium zajmującego się ekspertyzami na zlecenie prywatnych detektywów.

Chcąc jednak iść dalej w ślad za zabranymi samodzielnie dowodami i uzyskać potwierdzenie, że pobrany materiał pochodzący od osoby trzeciej należy do tego czy innego człowieka, warto skorzystać z pomocy detektywa, bo w tym przypadku konieczne będzie zdobycie metodami operacyjnymi materiału porównawczego od osoby typowanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *