Sprawy rodzinne – zdrada i kontrola rodzicielska

Tak zwane sprawy rodzinne, a wśród nich przede wszystkim zdrady oraz kontrola rodzicielska, stanowią zdecydowaną większość zleceń realizowanych przez prywatnych detektywów na rynku detalicznym. Z jednej strony to konsekwencja tego, że media utrwaliły wizerunek prywatnego detektywa jako osobę wykrywającą i dokumentującą przejawy niewierności. Z drugiej strony właśnie w takich sprawach potrzeba dowodowa (sprawy rozwodowe, ustalenie opieki nad dzieckiem, pozbawienie praw rodzicielskich, ustalenie opieki kuratorskiej) znajduje najprostsze przełożenie na konkretne usługi świadczone przez agencje detektywistyczne.

Można zarazem stwierdzić, że właśnie w tym segmencie rynku usługi detektywistyczne cechują się największą skutecznością. Nawet przeciętny prywatny detektyw z dużym prawdopodobieństwem jest w stanie zebrać i przedstawić Klientowi materiał dokumentujący niewierność partnera lub styl życia dziecka. Owszem, jedno biuro detektywistyczne zrobi to szybciej i tym samym taniej, a innemu zajmie to więcej czasu i zakończy się wyższym rachunkiem. Niemniej jeśli przeszkodą nie są możliwości finansowe Klienta i rzeczywiście dochodzi do zdarzeń łamiących reguły ustalone przez partnerów w związku, to tego typu sprawy kończą się sukcesem zarówno detektywa, jak i Zleceniodawcy.

W naszego rozeznania rynku wynika, że taka typowa sprawa dotycząca niewierności kosztuje Klienta od 3 000 PLN do 5 000 PLN i zajmuje około 30-50 godzin pracy operacyjnej detektywa. Naturalnie czasem sprawę tego typu uda się zakończyć już po 10 godzinach dostarczając Zleceniodawcy zadowalające go materiały i wtedy rachunek nie przekracza nawet kwoty 1 500 PLN. Jednak zdarzają się sprawy, szczególnie gdy do zachowań niepożądanych dochodzi sporadycznie lub na relatywnie rozległym geograficznie obszarze, że rachunki końcowe za tego typu usługi opiewają na kwotę 8 000 PLN lub nawet więcej.

Obok intensywności kontaktów figurantów oraz rzetelności informacji początkowych (podejrzenia, wstępne tezy Zleceniodawcy), najważniejszą sprawą wpływającą na cenę ostateczną takiej usługi, a raczej na czas potrzebny detektywowi na jej realizację, jest zadowalający Klienta materiał dowodowy. Niektórzy Zleceniodawcy zadowalają się jedynie naocznym potwierdzeniem przez detektywa nieuczciwości partnera, a niektórzy oczekują nie tylko materiałów fotograficznych i filmowych, ale także udowodnienia notoryczności tego typu zachowań na przestrzeni nawet kilku miesięcy. Czasem Klientom (szczególnie żyjącym w związkach nieformalnych i bezdzietnych) wystarczy samo przyłapanie na kłamstwie odnośnie miejsca przebywania w danej chwili. Zaś czasem chcą się oni dowiedzieć nawet szczegółów o życiu tej trzeciej zaangażowanej w relację osoby. Takie dodatkowe oczekiwania potrafią zwiększyć bazową cenę usługi nawet dwukrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *